SONY DSC

        Każdy chłopiec marzy o sportowym aucie. Chce poczuć się jak bohater filmu, w którym drogi są gładkie, słońce świeci cały rok, a czerwone światło jest tylko sugestią. Na tę okazję Alfa Romeo stworzyła, na początku XXI wieku, model GT. Włoski ogier, zaprojektowany przez słynne studio Bertone, nawet w 2016 roku nadal przyciąga wzrok na ulicach. 

SONY DSC

        Kiedy pierwszy raz usiadłem w kokpicie jako kierowca poczułem się jak w rasowym sportowym aucie. Siedziałem bardzo nisko, a głębokie usportowione fotele, wysunięte daleko w przód pedały, pełne, okrągłe zegary tylko podsycały to uczucie. Dodatkowo wnętrze należy do bardzo porządne wykończonych. W tym samochodzie można się zakochać nie przekręcając zapłonu.  

Alfa GT

        Zabawa zaczyna się kiedy wyjedziemy z garażu i nagle okazuje się że każde rondo, zakręt czy łuk chcemy pokonać szybciej i zwinnej. Alfa zachęca do tego typu zabaw, twarde zawieszenie robi robotę! Warto zainwestować i sprawić jej dobre ogumienie. Zapału do sportowego typu jazdy nie gasi nawet przedni napęd.

Alfa GT

Alfa GT

        Nie istotne którą wersję silnikową wybierzesz, nie przeszkadza też duża masa własna samochodu. Liczy się charakter i agresywny temperament który dostrzeże każdy sympatyk motoryzacji.

        Nasz dzielny samochodzik ma też wady, które widzimy podczas codziennej eksploatacji, porannych dojazdów do pracy i higieny o którą trzeba w tym samochodzie dbać. Twarde zawieszenie, atut w ciasnych zakrętach, w poniedziałkowym rytuale sprawia że pamiętamy każdy wybój pomiędzy naszym punktem A i B, nie ma w tym żadnej przesady ponieważ seryjne zawieszenie chce nam dogłębnie opisać każde łączenie asfaltu  i każdy wybój.

Alfa GT

        Posiadając Alfę GT musimy do przesady dbać o uszczelki w okolicach drzwi. Szyby automatycznie opuszczające się przy każdym otwarciu drzwi lubią miękkie gumy, a do mechanizmu często dostają się pył i piasek.

Alfa GT

        Mimo tego, że auto zostało wypuszczone ponad 13 lat temu, dalej jest to Coupe pobudzające wyobraźnie!

Tekst został napisany przez Aleksandra S. Ja tylko zredagowałem zredagowałem :).

Zapraszam do polubienia i śledzenia na instagramie – tam dziele się swoimi dokonaniami z Car Spottingu ;).

 

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.