SONY DSC

Nie tak dawno miałem okazję zrobić kilka zdjęć odebranej prosto z salonu Fieście ST. Kilka dni temu okazja się powtórzyła. Tym razem udało mi się namówić dwóch znajomych z tym rewelacyjnym hothachem na wspólną sesję. Muszę się przyznać, że jestem fanem tego samochodu, toteż gdy przytrafiła się taka okazja byłem bardziej niż szczęśliwy.

SONY DSC

Fiesta ST nie należy do samochodów wolnych. Pierwsza setka w okolicach szóstej sekundy. Prędkość maksymalna w okolicach 220 km/h. Układ kierowniczy należy do jednych z bardziej precyzyjnych w tej klasie, a zawieszenie daje możliwość poczucia sportowej iskry bez podskakiwania na każdej nierówności. Napędzana jest uturbionym silnikiem o pojemności 1600 cm3 z funkcją EcoBoost. Dzięki niej autko dostaje dodatkowe 15 koni mechanicznych kiedy tego bardzo potrzebujemy.

SONY DSC

Jedno z aut na zdjęciach przeszło delikatny chiptunning, przez co jego moc teraz wynosi powyżej 200 koni, co może nie jest dużą zmianą, przy seryjnych 182, lecz zauważalną dla dynamiki auta. Największą zmianą pomiędzy dwoma „badboy’ami” był dźwięk. Ten wydobywający się z wydechu samochodu po „chipie” był zdecydowanie głębszy, basowy… lepszy. 

SONY DSC

SONY DSC

Po umyciu samochodów, pojechaliśmy zrobić kilka zdjęć w zakamarkach Bemowa. Niestety po 20:30 światło nie należało do najlepszych. Dlatego na kolejne miejsce został wybrany duży, pusty parking przy centrum handlowym.

SONY DSC

SONY DSC

DYGRESJA

Dwie Fiesty + centrum handlowe = ? 

 

Po zrobieniu kilku zdjęć stojących aut. Powstał pomysł, żeby zrobić jeszcze jedno ujęcie z dwoma samochodami w ruchu. Lecz… Czarna bestia, za żadną cenę nie dała się uruchomić. Po włożeniu do stacyjki kluczyk nie poruszał się w żadną stronę, bez najmniejszego drgnięcia. Po długiej godzinie dzwonienia do wszelkich znajomych, z pytaniem czy może mieli taki problem. Została ustalana ostateczna recepta na problem. Wezwać ASO Forda…

SONY DSC

Dla dociekliwych! Pan ze „Złomka” powiedział nam , że identyczny problem z stacyjką jest popularny w Fordzie Transit.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *